Jak spakować walizkę dla kota na wakacje?

2021-08-18
Jak spakować walizkę dla kota na wakacje?

Coraz częściej właściciele kotów decydują się na zabranie swojego kota ze sobą na wakacje. Jak się okazuje, kot może stanowić doskonałe towarzystwo podczas naszego wypoczynku. W dzisiejszym artykule podpowiemy jak spakować walizkę dla kota na wakacje.

Koci bagaż - co spakować do walizki kota na wakacje?

Wyjazd z kotem na wakacje wymaga od nas dodatkowych przygotowań. Musimy pamiętać nie tylko o zabraniu rzeczy dla nas, ale też niezbędnych akcesoriów dla naszego pupila. To zaś oznacza dodatkowy bagaż do zabrania. Niestety, zwykle zajmuje znacznie więcej miejsca niż w przypadku podróżowania z psem, o którym pisaliśmy w tym poradniku.Niezależnie od tego, gdzie się wybieramy, koci bagaż powinien zawierać niezbędne minimum. Zatem co powinna zawierać walizka dla kota?

Walizka dla kota - co zabrać ze sobą na wakacje z kotem?

Bezpieczna podróż i udane wakacje w towarzystwie kota są możliwie, o ile dobrze się do nich przygotujemy i odpowiednio spakujemy walizkę dla kota. Kluczowe w tej kwestii jest zapewnienie komfortu naszemu mruczkowi. Ze względu na wrażliwość naszych mruczków, podczas urlopu koty powinny być otoczone jak największą ilością przedmiotów, które dobrze znają z domu. Takie znajome zapachy i przedmioty są pomocne w zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu. I tylko kociarz wie, ile miejsca zajmują te wszystkie niezbędne rzeczy dla kota. Od czego zacząć pakowanie kociej walizki?

1. Transporter

Transporter to podstawa bezpiecznej podróży, może posłużyć także jako dodatkowe legowisko.

2. Adresówka

Poza obowiązkowym mikrochipem warto zabrać ze sobą obrożę z adresówką. Taki gadżet, zawierający adres oraz telefon kontaktowy do właściciela jest bardzo pomocny w razie zaginięcia kota. Dzięki niemu możliwe będzie szybkie odnalezienie właściciela.

3. Ulubiony pokarm kota

Zabranie ulubionej karmy kota pomoże uniknąć niepotrzebnego stresu podczas wakacji. Może bowiem się zdarzyć, że w miejscu naszego pobytu dostęp do sprawdzonej karmy może być utrudniony lub niemożliwy. Pamiętajmy, że podczas wyjazdu nie należy eksperymentować z pokarmem i lepiej nie zmieniać diety zwierzakowi. Nowa karma może nie podpasować mruczkowi lub spowodować u niego alergię lub problemy gastryczne.

4. Miski na wodę i jedzenie

Miski na wodę i jedzenie to jedne z obowiązkowych elementów kociej walizki. Zabierzmy je z domu, bo może okazać się, że na miejscu nie będzie na wyposażeniu takich przedmiotów.

5. Żwirek dla kota

Na wczasy z kotem warto zabrać zapas ulubionego żwirku dla kota. Podczas urlopu lepiej unikać testowania nowych produktów, dlatego wybierzmy sprawdzony żwirek kukurydziany lub silikonowy.

6. Kuweta i łopatka

Wyjeżdżając na wakacje z kotem nie zapomnij o zabraniu ze sobą kuwety i łopatki do żwirku. Dzięki nim kota nie będzie musiał przyzwyczajać się nowej “toalety”, a my łatwo pozbędziemy się zużytego żwirku.

7. Smycz z szelkami

Ważną częścią wyposażenia kota stanowią szelki ze smyczą. Dobierzmy szelki tak, aby nie obcierały naszego kota i nie krępowały ruchów podczas pieszych wycieczek, które jednocześnie uniemożliwią ewentualną ucieczkę. Konieczne jest oczywiście przyzwyczajenie naszego mruczka do ich noszenia. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule poświęconym spacerom z kotem.

8. Legowisko

Podczas naszych wakacji nie zapomnijmy zabrać legowiska lub ulubionego kocyka naszego kota. Dobrym rozwiązaniem może być także potraktowanie transportera jako legowiska, o ile nasz kot ma przyjemne z nim skojarzenia.

9. Apteczka

Niezbędnym elementem naszej walizki dla kota jest apteczka. Do apteczki spakujmy bandaż, wodę utlenioną lub spray dezynfekujący, jałowe gaziki, preparat na biegunkę, kocie feromony pomagające zwalczać stres, narzędzie do wyciągania kleszczy./

10. Zabawki lub drapaki

Wspominaliśmy o tym, że w podróżowaniu z kotem niezwykle istotne jest zabieranie przedmiotów kojarzących się z domem. Na urlop z kotem zabierzmy zatem ulubione zabawki lub drapak. Przedmioty, przesiąknięte zapachem domu dadzą kotu poczucie bezpieczeństwa.

11. Numer telefonu do weterynarza

Nie zapomnijmy o numerze telefonu do naszego weterynarza, który opiekuje się naszym kotem i dobrze zna jego historię. Będąc na wyjeździe może okazać się konieczna konsultacja telefoniczna z lekarzem, który doradzi co zrobić w kryzysowej sytuacji. Na wszelki wypadek przygotujmy też namiary adresy i telefony najbliższych lecznic, które znajdują się w pobliżu miejsca naszego wypoczynku.

12. Książeczka zdrowia kota

Na każdy wyjazd z kotem zabierajmy ze sobą książeczkę zdrowia kota - z wpisem o aktualnych szczepieniach, badaniach i odbytym odrobaczeniu.

Autor: Marta Szwajkiewicz-Puza

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixel