Karma dla królika Biofeed Royal Crispy Premium

(8 produktów)

Karma dla królika

Dieta królików, które są zwierzętami roślinożernymi opiera się głównie na trawie, warzywach i ziołach. Dlatego dbając o pupila powinniśmy szczególną uwagę przywiązywać do pokarmu, który codziennie podajemy naszemu królikowi. Doskonałe zdrowie i świetną kondycję fizyczną zapewnić mu może odpowiednio zbilansowana karma.

 

Jaka jest najlepsza karma dla królika? Taka, która zawiera to, co króliki lubią najbardziej.

Jedzenie dla królika musi zawierać dużo błonnika, który wspiera perystaltykę jelit. Podstawą diety jest sianko, do którego królik powinien mieć stały dostęp. Króliki mają ciągłą potrzebę gryzienia i ścierania swoich zębów, które rosną nieprzerwanie przez całe ich życie. Zapewnienie mu właściwego pokarmu pomoże unikać chorób i problemów. Zwracajmy uwagę na ilość cukru w diecie królika. Powinna ona być niewielka, ponieważ nadmiar cukrów prostych zwiększa ryzyko grzybicy u zwierzaka.

 

Jaką karmę dla królika wybrać?

Royal Crispy Premium Cuni to kompletna karma dla królików dorosłych, w tym również dla królika miniaturki, która zapewnia zwierzakom niezbędne składniki odżywcze oraz odpowiedni poziom energii. To niskokaloryczny pokarm, który zaspokaja naturalne potrzeby królików. Naturalny przysmak zaspokaja potrzeby żywieniowe dorosłych królików każdej rasy. Kompozycja siana, granulatów z tymotki łąkowej i lucerny oraz warzyw i ziół wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu królika. Karma Royal Crispy Premium Cuni Junior może również stanowić podstawę żywienia młodego królika.

 

Karma naturalna dla królika miniaturowego

Zbilansowany pokarm BioFeed Royal Crispy sprawdza się w codziennej diecie królika miniaturki. Dzięki stosowaniu zapewniasz swojemu królikowi porcję wartościowych składników odżywczych. Posiłek oparty jest na naturalnych składnikach, które są szczególnie cenne dla organizmu domowych zwierzątek - zarówno osobników młodych jak i królików dorosłych.

pixel