Pupile polskich gwiazd - poznaj psy celebrytów

2023-02-25
Pupile polskich gwiazd - poznaj psy celebrytów

Wielu polskich celebrytów chętnie dzieli się w mediach społecznościowych swoim życiem osobistym. Niektórzy z nich chętnie pokazuję kadry swojej codzienności w towarzystwie czworonożnych przyjaciół. Jakie pupile polskich gwiazd żyją w domach znanych aktorów, modelek czy dziennikarzy? Jak wyglądają zwierzęta gwiazd? Jakie rasy psów upodobali sobie polscy celebryci? Poznaj ukochane psy gwiazd i dowiedz się jak żyją psy celebrytów.

Światowy Dzień Zwierząt: psy polskich gwiazd

Światowy Dzień Zwierząt to święto obchodzone corocznie 4 października w rocznicę śmierci św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt. Dzień Zwierząt, Światowy Dzień Kota czy też Światowy Dzień Psa to święta, które są doskonałą okazją do przyjrzenia się zwierzętom w polskich domach. Jacy czworonożni przyjaciele mieszkają w naszych domach? Badania pokazują, że przeciętnie w domu, u co drugiego Polaka jest pies, z kolei koty można spotkać u co trzeciego Polaka. Może to świadczyć o dużym przywiązaniu do czworonożnych pupili. Nie powinno zatem dziwić, że polskie gwiazdy też decydują się, aby zostać opiekunami wyjątkowych zwierząt. Wśród nich nie brakuje wielkich miłośników zwierząt. Wielu z nich chwali, że mają też psa w swoich mediach społecznościowych. Co więcej, psy polskich gwiazd cieszą się dużą popularnością, dlatego celebryci zakładają im profile w mediach społecznościowych. Wśród celebrytów, którzy chętnie dzielą się ujęciami swoich pupili nie tylko z okazji Światowego Dnia Zwierząt, Dnia Psa czy w Dzień Kota jest Julia Wieniawa, Joanna Krupa, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Dowbor, Małgorzata Rozenek-Majdan czy Agnieszka Woźniak-Starak.

psy polskich celebrytów - poznajmy

Psy polskich gwiazd - Joanna Krupa

W domu pełnym zwierząt mieszka Joanna Krupa. Krupa jest wśród polskich gwiazd, które publicznie podkreślają swoją miłość do zwierząt, a w szczególności do psów. Gwiazda aktywnie wspiera schroniska, regularnie angażuje się w kampanie społeczne PETA (międzynarodowej organizacji non-profit, która walczy w obronie praw zwierząt). Joanna to także zagorzała przeciwniczka futer i założycielka fundacji, która skupia się na pomaganiu zwierzętom. Nie jest jej obojętny los bezdomnych zwierząt. Modelka w swojej posiadłości w Los Angeles opiekuje się aż siedmioma psami. Wśród psów Joanny Krupy są: Rugby, Yoda, Sebastian, Ginger, Anna, Buttercup i Lucky. Gwiazda nie zdecydowała się na drogie psy z hodowli, lecz przygarnęła porzucone i chore zwierzak. Joanna Krupa często daje dom psom, które mają najmniejszą szansę na adopcję.

Psy polskich gwiazd - Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska także uwielbia zwierzęta i jest właścicielem czworonożnego przyjaciela (a nawet dwóch). Małgorzata Kożuchowska to jedna z najbardziej znanych polskich aktorek teatralnych i filmowych. Dużą sympatię zyskała dzięki roli Hanki w “M jak Miłość” czy Natalii w serialu Rodzinka.pl. Aktorka ma ponad 1 mln obserwatorów na Instagramie i choć rzadko dzieli się szczegółami ze swojego życia prywatnego, w jej mediach społecznościowych możemy znaleźć kadry z czworonożnymi przyjaciółmi. Małgorzata Kożuchowska podarowała dom psom i teraz chętnie pokazuje się ze swoimi psami. Często też podkreśla, że stanowią bardzo ważny element jej życia. W domu aktorki mieszka pies rasy wyżeł weimarski o imieniu Grey oraz znaleziona w lesie suszka Mila.

wyżeł weimarski małgorzata kożuchowska

Psy polskich gwiazd - Małgorzata Rozenek - Majdan

Wśród właścicieli zwierząt domowych jest także żona Radosława Majdana - Małgorzata Rozenek. To osobowość telewizyjna, którą poznaliśmy w programie “Perfekcyjna Pani Domu” w stacji TVN. Małgorzata Rozenek i jej mąż Radosław Majdan są miłośnikami psów, zwłaszcza buldogów. Polscy celebryci uwielbiają opowiadać o swoich psiakach i dzielić się z fanami ujęciami swoich pupili w mediach społecznościowych. W ich domu mieszkają trzy buldogi, w tym dwa buldogi francuskie i jeden buldog angielski. Czarna buldożka francuska ma na imię Sisi, brązowa buldożka - Lili oraz buldog angielski George. Mimo, że wszystkie psy to buldogi, każdy jest zupełnie inny. Sisi jest raczej nieufna w stosunku do obcych ludzi, z kolei Lili jest prawdziwym pieszczochem. natomiast George to prawdziwy opiekun stada. Ostatnio do rodziny dołączyła suczka rasy chihuahua o imieniu Franceska. Pieska podarował żonie radosław Majdan na urodziny.

Polscy celebryci z psami - Kinga Rusin

Wśród znanych właścicieli psów jest także Kinga Rusin, polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, przez wiele lat związana ze stacją TVN. Dziennikarka słynie z tego, że los bezbronnych zwierząt domowych nie jest jej obojętny, dlatego chętnie angażuje się w demonstracje i akcje wspierające prawa zwierząt. Od kilku lat Kinga Rusin ma psa, z którym często pojawia się w mediach. Pupil nazywa się czarek Lis i jest pieskiem rasy pomeranian (szpic miniaturowy). Psiak był prezentem na 20. urodziny córki dziennikarki - Poli Lis. Czarek, podobnie jak jego znana właścicielka przywykł już do kamer, ponieważ do niedawna był częstym bywalcem studia nagraniowego Dzień Dobry TVN. Co więcej, Czarek Lis może pochwalić się sporym gronem fanów na swoim profilu na Instagramie, a także sesją zdjęciową w prestiżowym magazynie.

Psy gwiazd - mieszkańcy Białego Domu

Jak widać, ukochane psy gwiazd też bywają same gwiazdami. Z pewnością niektóre pupile celebrytów mogą liczyć na wyjątkowe traktowanie, luksusy, specjalnie przygotowane przez kucharzy posiłki, doskonałą karmę, pyszne smakołyki czy dalekie podróże prywatnymi samolotami. Inne z kolei wiodą całkiem “normalne”, ale szczęśliwe życie u boku swoich opiekunów, np. prezydentów USA. Jacy są czworonożni mieszkańcy Białego Domu? W Białym Domu oprócz prezydentów z rodzinami, niemal zawsze mieszkały także ich psy. Obecność Pierwszych Psów, jak żartobliwie określa się Psy w Białym Domu, mają wieloletnią tradycję i bywały prawdziwymi gwiazdami Białego Domu. Donald Trump był pierwszym od ponad stu lat prezydentem USA, który nie miał czworonoga. Jednak prezydenci kochają zwierzęta, dlatego, po czteroletniej prezydenturze Trumpa, do Białego Domu wróciły czworonożni przyjaciele prezydentów. W roku 2021 prowadził się Joe Biden wraz z dwoma owczarkami niemieckimi o imieniu Champ i Major. Prezydentowi Barack’owi Obama towarzyszył portugalski pies dowodny o imieniu Bo. Pies George’a W. Busha  był Barney - terier szkocki, a Bill Clinton wprowadził się do Białego Domu z czekoladowym labradorem Buddym.

Psy gwiazd - podsumowanie

Nie bez powodu mawia się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Takiego zdania jest już ponad 50% Polaków. Polscy celebryci są podobnego zdania. Polskie gwiazdy kochają psy i doceniają ich bezinteresowną miłość. Nie wszystkie gwiazdy wybierają rasowe psy z hodowli. Niektóre gwiazdy decydują się, aby dać schronienie także tym porzuconym i niechcianym zwierzętom, jak Joanna Krupa czy Małgorzata Kożuchowska. Wiele osobistości telewizyjnych, gwiazd kina czy polskiej sceny muzycznej, wykorzystując swoją rozpoznawalność, angażuje się w zbiórki karmy oraz akcje, mające na celu wzrost świadomości społeczeństwa dotyczącej traktowania zwierząt.

Autor: Marta Szwajkiewicz-Puza

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023

Polecane

pixel